BRANŞ DERSLERİMİZ

 

 

 ÇAĞDAŞ ÇOCUK  AKADEMİSİ ANAOKULU

   Yaş gruplarına göre ayrılan sınıflarda  Çoklu Zeka Programı ile Milli Eğitim Bakanlığı müfredatının uygulandığı gerçek bir Ön Okuldur.Anaokulumuzda pozitif ve bilimsel yaklaşmanın önemini bilen, çocuk gelişimi konusunda bilgili  ve profesyonel öğretmenler tarafından yaş gruplarına göre çeşitli Branş dersleri uygulanmaktadır.

 

KULÜPLERİMİZ 

*BASIN  KULUBÜ

* BİLİM KULÜBÜ

*COOKING KULUBÜ

Mutfak atölyemizde çesitli kalıp tasarımlarla kek pasta tariflerinı eğlenerek  ögrendiğimiz uygulamalı dersimizdir.

*EKOLOJİ DERSİ 

Bu bölgelerdeki çocuklar doğa kavramını, doğrudan yaşayarak öğrenmektedir. Onlar için çevre, içinde bitki ve hayvanların yaşadığı doğal bir ortamdır. Doğal çevreye ait çok sayıda canlı veya cansız varlık çocukların oyun araçlarıdır. Burada öğrenme sürecine korku ve kaygılar eşlik etmez. Kentlerde yaşayan insanlar  toplam nüfusun % 64’ünü oluşturmaktadır. Çocuklar zamanlarının büyük bölümünü, okullarda, etüt merkezlerinde, arabalarda seyahat ederek veya evlerinde televizyon, bilgisayar oyunları vb. modern oyun araçlarıyla geçirmektedirler. Çocuklar yaşamlarını doğal çevreden ayrılmış bir şekilde sürdürmektedirler. Doğa ile ilgili kavramları; plastik oyuncaklar, çizgi film, belgesel, ansiklopedi, gazete vb. basın yayın araçlarından öğrenmektedirler. Çocukların bu ortamlarda öğrenmeleri gerçek deneyimlere dayanmadığından, öğrenme sürecine çoğu kez korkular ve kaygılar eşlik etmektedir.Ayrıca Okulumuz bahcesinin bir bolumu  ekoloji tarımı için oldukça uygundur :)

 

*TASARIM ATÖLYESİ

Okul öncesi sanat etkinliklerini desteklemek amacıyla planlanan tasarım atölyemizde ,Farklı zemınlere uygulanmış ahsap,cam,kumaş,su  ve kartona uygulanan teknikler cocukların  gelişim alanlarına amac ve kazanımlara göre uygulanmaktadır   

Amaç cocuktaki görsel estetik bakış acısını desteklemek içinde varolan yetenegi geliştirmek ve ince motor kas gelişimine katkıda bulunmakta olan bir dersimizdir.

 1. * YARATICI DRAMA

 2. * PUZZLE / BULMACA

 3. *BİLİM  VE TEKNOLOJİ

 4. *EĞLENCELİ MATEMATİK MERKEZİ  

 5. *TARİHİ KARAKTERLER EĞİTİMİ

 6. *GERİ DÖNÜŞÜM DERSİ

 7. *İNGİLİZCE EĞİTİMİ   (  HAFTADA 3 )

 8. * BEDEN EĞİTİMİ / JİMNASTİK

 9. *MÜZİK

 10. *SATRANÇ EĞİTİMİ  ( HAFTADA 2)

 11.  *ÜLKELER VE ÖZELLİKLERİ

 12. *DEĞERLER EĞİTİMİ

 13. *LEGO ATÖLYESİ

 14. * SCAMPER ÇALIŞMALARI

 15. *GEMS SUNUMLARI ( HAFTADA 5)

 16. *HIGH-SCOPE PLANLAMA EĞİTİMİ

 17. *OKUMA YAZMA  DERSLERİ

 18. *AKIL OYUNLARI (AKOS SİSTEMİ)

 19. *SES BİLGİSİ

 20. *M.E.B MÜFREDAT ÇALIŞMALARI

 21. *SERBEST KÜRSÜ( 6 YAS)

 22. *GÖSTER ANLAT(4-5)

 23. *AİLE KATILIMLARI

 24. *ORİGAMİ DERSLERİ

 25. MANDALA ÇALIŞMALARI

 26. *ALAN GEZİLERİ

 27. *MODERN DANS- BALE